wtorek, 25 września 2012

[234] Wybranka Bogów 2


Autor: P.C. Cast
Tytuł: Wybranka Bogów
Wydawnictwo: Mira
Ilość stron: 416
Czas czytania: 2/3 dni

Moja opinia: Phyllis Christiane Cast to amerykańska autorka książek fantastycznych i romantycznych. Popularność przyniosła jej, napisana wraz z córką seria Dom Nocy. Piąta książka z tej serii, trafiła na pierwsze miejsce listy bestsellerów w USA Today i The Wall Street Journal. Cast obecnie mieszka i pracuje w Oklahomie.

W pierwszym tomie nowej serii znanej i cenionej autorki P.C. Cast czytelnicy zapoznali się z Shannon, której historia rozpoczęła się podczas jednej z aukcji, gdzie zdobyła piękną i magiczną wazę celtycką, za pomocą której przeniosła się do mitycznej krainy. Jak się później okazało kobieta jest Wielką Kapłanką Parholonu z mnóstwem zadań i niebezpieczeństw u boku. Historia trafiła do wielu osób i wywołała duży entuzjazm wśród czytelników, dlatego też został wydany drugi tom, który opowiada nam o dalszych losach Kapłanki. Tym razem Shannon będzie musiała stawić czoła przygotowaniom do walki i obronie ludu. Jej zadanie będzie również opierało się na przemyśleniach i walce o świat, który jest tak bliski jej sercu. Kobieta jest pełna niepokoju, a mimo to pragnie stanąć twarzą twarz z niebezpieczeństwem i wygrać tą bitwę, jednak czy jej się uda? Czy wszystko pójdzie po jej myśli?

Pierwsza część serii W kręgu mocy Partholonu bardzo mi się podobała, a już szczególnie urzekł mnie lekki i zwinny styl autorki, subtelne opisy i ciekawy pomysł, dlatego czym prędzej zabrałam się za dosłowne pochłanianie kolejnego tomu. Muszę przyznać, że przeczytawszy kolejne kilkaset stron, na których została zapisana historia młodej kobiety, a właściwie Wielkiej Kapłanki wciągałam się jeszcze bardziej. P.C. Cast w drugiej części swoją wyobraźnię otworzyła przed czytelnikami jeszcze szerzej, dzięki czemu mogą oni spokojnie i do woli czerpać pozytywną energię oraz niesamowite pomysły. Lektura napisana przez tę autorkę pozwala odprężyć się i odpocząć pozwalając jednocześnie cieszyć się czytaniem.

Kolejną pozytywną cechą jest łatwo dostrzegalna zwinność w piórze autorki, którym tak dobrze operuje, bowiem każde zapisane przez nią słowo czy zdanie wydaje się być bardzo przemyślane, dzięki czemu kolejne części tekstu świetnie ze sobą współgrają, a dla czytelnika jest to myślę ważna rzecz. Dodatkowo Cast w drugim tomie postawiła na dokładne, barwne i wyraziste opisy zarówno wojny jak i wszystkiego co otacza naszą główną bohaterkę Shannon. Warto również wspomnieć o dowcipnych i humorystycznych wypowiedziach bohaterki, które na pewno nie raz wywołają uśmiech na twarzy czytającego. Uważam, że obie części serii W kręgu mocy Parholonu są warte uwagi i dzięki nim przeżyjemy ciekawą przygodę, która pomoże nam odpocząć i wkroczyć do zupełnie nowego, nieznanego nam wcześniej świata.

Zarówno w recenzji pierwszego tomu jak i tego chciałabym serdecznie polecić Wam dwie świetne powieści, które mają wspólny tytuł Wybranka Bogów. Jest to niesamowita historia miłosna i fantastyczna, która różni się pod wieloma względami od dotychczas znanych nam romansów paranormalnych. Tym razem znakomita autorka zaserwowała swoim czytelnikom ciekawą i emocjonującą historię dorosłej Shannon, która na własnej skórze przekonała się co to jest magia. Jeśli macie ochotę na lekką i ciepłą powieść to polecam! Jeśli jeszcze nie zapoznaliście się z twórczością P.C. Cast to gorąco zachęcam od rozpoczęcia przygody właśnie z serią W kręgu mocy Partholonu.

6/6
9/10 

Książkę otrzymałam od wydawnictwa Mira, za co serdecznie dziękuję. 

11 komentarzy:

 1. Książkę czytałam i uważam, że jest genialna :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chciałabym przeczytać i mam nadzieję, że w końcu nadarzy mi się okazja :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z opinią. Super seria!

  OdpowiedzUsuń
 4. czytałam obie części i miło wspominam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy tom czytałam i bardzo mi się spodobał. Drugą część również nabyłam i jak znajdę czas, to także chętnie poznam dalsze losy Shannon.

  OdpowiedzUsuń
 6. najpierw muszę się rozejrzeć za pierwszą częścią :)

  OdpowiedzUsuń
 7. sama nie wiem moze przeczyta a moze nie ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. o! kolejna seria P.C. Cast!
  niestety nie czytałam jego żadnej książki ale słyszałam że to niesamowita pisarka ;D

  OdpowiedzUsuń
 9. Zapowiada się ciekawie, aczkolwiek seria Dom Nocy tejże autorki powoduje u mnie gwałtowne torsje, więc nie wiem czy sięgnę po tę powieść. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wyruszam na poszukiwania pierwszej części, bo widzę że naprawdę warto ;)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Oba tomy już za mną :D Rzeczywiście są to lekkie i przyjemne książki, przy których każdy będzie się dobrze bawił :)

  OdpowiedzUsuń