sobota, 7 lipca 2012

[221] Angielski nie gryzie!

Tytuł: Angielski nie gryzie!
Wydawnictwo: Edgard
Ilość stron: 188

Moja opinia: W dzisiejszych czasach wiele ludzi posługuje się kilkoma językami. Chcąc podróżować, czy pracować za granicą niezbędna jest do tego znajomość języka. Czasami dorośli ludzie chcieliby nauczyć się angielskiego, jednak jak tego dokonać w miarę szybko i skutecznie? Odpowiedzią na to pytanie jest seria Nie Gryzie!, która efektywnie pomoże nam w nauce.

Angielski nie gryzie! to kurs, który został zaprojektowany z myślą o uczniach oraz osobach, które na własną rękę chcą nauczyć się tego języka. Jest to podręcznik pozwalający na naukę angielskiego od podstaw, dzięki czemu idealnie nadaje dla osób rozpoczynających naukę oraz tych, którzy chcą utrwalić sonie materiał. W książce zostały zawarte różnorodne ćwiczenia i pomocne mini słowniczki. Dla ułatwienia cały podręcznik został podzielony na poszczególne rozdziały: alfabet i wymowa, pierwsze kontakty, czas i liczby, człowiek i rodzina, dom i czynności codzienne, jedzenie, zakupy, szkoła, praca, podróże, sport i czas wolny,przyroda oraz zdrowie. Taka forma umożliwia samodzielny wybór tego, co w danej chwili chcemy się nauczyć. 

Cała książka jest bardzo dokładnie i ciekawie wykonana. Na stronicach podręcznika oprócz ćwiczeń znajdziemy również krótkie dialogi, teksty wraz z polskim tłumaczeniem, gramatykę w pigułce, ciekawostki o kulturze, a także porcję niezbędnego słownictwa. Angielski nie gryzie! to znakomity kurs, dzięki któremu możemy aktywnie uczyć się języka od postaw, trenować znajomość gramatyki i jednocześnie przyjemnie poznawać użyteczne słownictwo. Ten świetny podręcznik w szybki i dokładny sposób nauczy nas współczesnego i codziennego języka angielskiego. 

Angielskiego uczę się od 6 lat w szkole, jednak dodatkowo sama w domu próbuję opanować materiał, który wykracza po za program szkolny. Uwielbiam ten język, a dodatkowo przebywając miesiąc w Wielkiej Brytanii jeszcze bardziej się do niego zbliżyłam. Wydawnictwo Edgard wydaje świetne i zawsze sprawdzające się pomoce naukowe, z których miałam już przyjemność korzystać. Zawsze okazują się pomocne, dlatego sięgając po Angielski nie Gryzie! nie miałam większych wątpliwości czy obaw. I tak jak przypuszczałam po raz kolejny zostałam pozytywnie zaskoczona. W chwili obecnej kończę już rozwiązywanie zadań w tym podręczniku, dlatego mogę Wam szczerze powiedzieć, że ten kurs daje widoczne efekty nauki.

Każde z ćwiczeń, które zostały zawarte w tym podręczniku jest oryginalne i ciekawe. Możemy mówić tutaj o dużej różnorodności, dzięki czemu uczeń nie będzie mógł narzekać na nudę. Między innymi znajdziemy krzyżówki, tabelki, ilustracje wymagające podpisów i mini testy, które pomogą nam utrwalić materiał. Nauka powinna kojarzyć nam się z przyjemnością oraz poszerzaniem wiedzy, jednak nie zawsze tak jest. Dla osób, które sceptycznie są nastawione do języków obcych mogą się przekonać, że one nie gryzą!

Po prawie skończonym kursie mogę go wszystkim polecić, ponieważ z tego co udało mi się wywnioskować ten podręcznik jest idealny na powtórkę i rozpoczęcie nauki. Grube i przejrzyste strony, idealna czcionka i ciekawe ilustracje sprawią, że z przyjemnością będziemy wykonywali kolejne ćwiczenia. Angielski nie gryzie! to książka niosąca za sobą wiele pozytywnych cech i dzięki niej nauka języka obcego może stać się łatwa, ciekawa i przyjemna. Polecam!

A dla osób chcących rozpocząć naukę innych języków wydawnictwo Edgard przygotowało całą serię podręczników. W serii Nie Gryzie! znajdziecie między innymi język duński, norweski, niemiecki, hiszpański, włoski, japoński i wiele innych! Zachęcam do zapoznania się z nimi. 

6/6
10/10

Książkę otrzymałam od wydawnictwa Edgard, za co serdecznie dziękuję.

Podręcznik można nabyć w księgarni Gandalf w atrakcyjnej cenie. 

15 komentarzy:

 1. To coś z pewnością dla mnie !
  Moje ostatnie zadanie, czyli nauka języków :)
  Nie omieszkam zapoznać się z tym podręcznikiem :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam książki do nauki angielskiego z tego wydawnictwa, a z tej konkretnej uczyłam młodszego brata ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam sama ten ''podręcznik'' i bardzo mi się podobał. Jest praktyczny i dzięki niemu można powtórzyć i nauczyć się wielu rzeczy. :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Językowi angielskiemu mówię stanowcze tak. :3

  OdpowiedzUsuń
 5. Mimo, że tego języka nie lubię, wydaję mi się, że powinnam go umieć.

  OdpowiedzUsuń
 6. Muszę kupić sobie książkę do hiszpańskiego i włoskiego . Agielski to coś dla mojej siostry.

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam się uczyć języków, więc ten podręcznik byłby dla mnie świetny :)

  OdpowiedzUsuń
 8. coś w sam raz dla mnie , przydałoby mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 9. To jestem zainteresowana, ale tym z j. włoskim! Zawsze chciałam poznać choć trochę ten język :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Może i bym się skusiła, tylko wiem że mam słomiany zapał do nauki języków, kto wie może muszę spróbować Nie gryzie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Angielski, czyli coś dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 12. Mojej mamie by się to przydało bo chodzi i jęczy, że nie umie angola a tak by jej się przydał ;)

  OdpowiedzUsuń