środa, 27 czerwca 2012

[216] Biedna, mała Luna

Autor: Holly Webb
Tytuł: Biedna, mała Luna
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Ilość stron: 128
Czas czytania: 1 godz. 

Moja opinia: Chyba każde dziecko w pewnym wieku zaczyna marzyć o zwierzątku. Zwykle jest to piesek lub kotek, bo można się z nim bawić i otoczyć troską. A co by było, gdyby w domu pojawiła się gromadka małych szczeniaków? Na pewno rodzicie nie zgodzili by się na zatrzymanie wszystkich, co dla każdego dziecka będzie ogromną niesprawiedliwością. Jak poradzić sobie z całym miotem piesków? Czy warto się do nich przywiązywać wiedząc jednocześnie, że będą miały nowe domy?

Główną bohaterką jest kilkuletnia Laura, której suczka właśnie urodziła szczenięta. Jest ich na prawdę sporo, ale każde ma swój urok i jest wyjątkowe. Okazuje się, że jeden piesek jest słaby i o wiele mniejszy od rodzeństwa, dlatego Laura postanawia otoczyć go troską i zadbać o jego bezpieczeństwo, mimo że nie jest to łatwe zadanie. Dziewczynka bardzo szybko się do nich przyzwyczaja i pokochuje je całym sercem, jednak doskonale wie, że kiedy podrosną będą musiały trafić do nowych właścicieli. Mała suczka, której Laura nadaje imię Luna, musi być całą dobę karmiona z butelki. To ciężka praca, ale dziewczynka zrobi wszystko, co w jej mocy, by uratować Lunę...

Holly Webb to autorka książeczek dla dzieci, których bohaterami są zwierzęta. Mają one za zadanie pokazać młodym czytelnikom jak odpowiedzialna i ważna jest opieka nad psem bądź innym zwierzątkiem domowym. Większość dzieci pragnie mieć najlepszego przyjaciela czworonoga, dlatego zaczyna prosić swoich rodziców, którzy nie zawsze pozytywnie rozpatrują ich prośby. Właśnie książeczki Holly pozwolą dzieciom spojrzeć na świat oczami zwierzątek, co jednocześnie uświadomi im, że pies to nie tylko przytulanka, ale jednocześnie obowiązek.

Cała historyjka jest zwięzła, prosta i bardzo zrozumiała, dzięki lekkiemu i przyjemnemu językowi jakim posługuje się autorka. Żaden maluch, ani osoby starsze nie będą miały trudności ze zrozumieniem tekstu. W książeczce występują również obrazki, które z pewnością pobudzą dziecięcą wyobraźnię. Kolejną pozytywną cechą jest ilość emocji, które niesie ze sobą to opowiadanie. Historie o zwierzątkach na pewno wzbudzą w małych czytelnikach rozmaite uczucia, a ich małe serduszka będą szybciej biły. Holly Webb wykazała się ogromną zdolnością pisania i sprawiła, że jej teksty pokochają nie jedne maluchy czy dorośli.

Miałam już przyjemność zapoznać się z serią Zaopiekuj się mną! Muszę przyznać, że kolejne spotkanie było równie udane jak poprzednie, a ja znowu zakochałam się w bohaterach tej książeczki. Małe pieski, śliczne, urocze i takie słodkie to temat dla wszystkich wielbicieli zwierząt niezależnie od wieku. Mimo że małym dzieckiem już nie jestem to powieści Holly Webb nadal mnie urzekają. Uważam, że Biedna, mała Luna to książeczka pełna pozytywnych cech i emocji, dzięki którym staje się bardzo oryginalna i niepowtarzalna. Polecam!

6/6
10/10

Książkę otrzymałam od wydawnictwa Zielona Sowa, za co serdecznie dziękuję.
  

 Książkę można nabyć w księgarni Gandalf za niską cenę.

5 komentarzy:

 1. jaka sympatyczna książka :)
  coś w sam raz dla mojej córki, jak podrośnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja córeczka uwielbia tą serię :D Chociaż chwilowo jest na etapie okładek i rysunków w książeczce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Idealna dla mojej młodszej siostry (:

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydaje się sympatyczna, jednak nie czytuję raczej takich książek :)

  OdpowiedzUsuń