poniedziałek, 4 czerwca 2012

[209] Kapitan Nauka SuperQuiz Zwierzęta

Autor: Praca zbiorowa
Tytuł: SuperQuiz Zwierzęta
Seria: Kapitan Nauka
Wydawnictwo: Edgard
Ilość stron: 65

Moja opinia: W ostatnim czasie na naszym rynku pojawia się coraz więcej ciekawych rzeczy, które potrafią sprawić, że dla młodego człowieka nauka staje się przyjemnością. Czasami połączenie ciekawego tematu, kolorowych ilustracji i łatwych w odbiorze treści przyniesie nam wiele zabawy i jednocześnie wiedzy. Dziś chciałabym zaprezentować Wam świetną książeczką idealnie nadającą się dla dzieci jak i ich rodziców.

Kapitan Nauka to seria mająca na celu umożliwienie poznawania świata i poszerzania wiedzy. W skład wchodzi kilka książeczek o różnych grupach tematycznych jak na przykład ciekawostki o zwierzętach, Polsce czy piłce nożnej. Całość została zaprojektowana dla dzieci, które kształtują swój umysł poprzez kreatywną zabawę. Rodzice również mogą korzystać z SuperQuizu i razem z dzieckiem poznawać rozmaite ciekawostki dotyczące zwierząt. Taka książeczka może urozmaicić czas i wprowadzić trochę rozrywki w życie całej rodziny.Każda strona została bardzo dobrze dopracowana i przedstawiona. Na przodzie znajdziemy dokładną i ciekawą ilustrację z dodatkowym podpisem i kilkoma informacjami. Wszystko jest utrzymane w ciepłych kolorach, co pozytywnie działa na dziecięcą wyobraźnię. W SuperQuizie, który wam przestawiam są zawarte wszelkie możliwe informacje na temat kilkudziesięciu zwierząt m.in.Bystrooka Sowa, Długowieczny Żółw Słoniowy, Zwinna Rzekotka Drzewna, Drop - Najcięższy Latający Ptak i wiele więcej. Brzmi ciekawie, prawda?

Na tylnej stronie znajdują się trzy pytania, które odnoszą się do tekstu przedstawionego na przodzie. Do każdej z zagadek są proponowane odpowiedzi, które każdy może zakreślić według własnego uznania, a na koniec porównać je z tymi poprawnymi. Taki system pozwoli młodemu uczniowi skupić się na czytanym tekście by później móc zakreślić prawidłową odpowiedź. Jest to najlepsza metoda na ćwiczenie czytania ze zrozumieniem. 


To było moje pierwsze spotkanie z serią Kapitana Nauki, jednak jestem pewna, że nie ostatnie. Dzięki tej niewielkiej książeczce dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy na temat zoologi i zwierząt. Teksty, które zostały umieszczone na kartach są naprawdę wciągające, przydatne i łatwe w odbiorze. Myślę, że każde dziecko (i osoby starsze) lubiące zwierzęta i chcące dowiedzieć się czegoś więcej o nich powinny zaopatrzyć się w taki poradnik. Mogę na wstępie zagwarantować wszystkim, że spędzicie z tą książeczką kilka dobrych godzin, a później bardzo często będziecie do niej ponownie zaglądać.

Kolejną zaletą tej książeczki jest to, że można zabrać ją w każde dowolne miejsce. Na przykład do parku, na spacer, w podróż czy do szkoły, ponieważ jej wymiary są niewielkie i spokojnie zmieści nam się do plecaka bądź torebki. Bardzo szybko również można zachęcić swoich rówieśników do zapoznania się z tą serią nawet jeśli nie są oni miłośnikami nauki. Jeśli jesteście ciekawi jak nazywa się ssak, którego noworodek waży aż 3 tony, skąd się wzięła nazwa największego na świecie gada – krokodyla różańcowego, jaki ptak biega z prędkością aż 70 km/h to koniecznie sięgnijcie po SuperQuiz Zwierzęta, który świetnie połączy naukę z zabawą.. Polecam bo warto!

6/6
10/10


Książeczkę otrzymałam od wydawnictwa Edgard, za co serdecznie dziękuję.


Książeczkę można nabyć w księgarni Gandalf za niską cenę.

13 komentarzy:

 1. Brzmi bardzo ciekawie. Świetna pozycja na prezent dla jakiegoś dziecka ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. na przyszłość dla mojej córki jak znalazł :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Idealna dla mojej małej kuzynki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię zwierzęta, ale dla siebie chyba nie kupię. Może sprezentuje kuzynowi?

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój siostrzeniec byłby zachwycony, on kocha takie książeczki (za ciocią:D).

  OdpowiedzUsuń
 6. Szkoda, że nie mam komu podarować takiego czegoś...

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam recenzyjnie, i na szczęście wiem już kogo nią obdaruję, jak tylko się uporam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wygląda świetnie, ale chyba już wyrosłam z podobnych pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Może kupię taką książeczkę mojemu bratu, na pewno mu się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja jestem już za stara na takie książeczki, ale może kiedyś sprezentuje to kuzynowi :).

  OdpowiedzUsuń
 11. Z chęcią się z nią zapoznam, ale mojej młodszej siostrze szybciej się spodoba. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń