sobota, 7 kwietnia 2012

[180] Zapach miłości

Autor: Justyna Chrobak
Tytuł: Zapach miłości
Wydawnictwo: Replika
Ilość stron: 248
Czas czytania: 2 wieczory

Moja opinia: Justyna Chrobak - Mieszka w Bielsku-Białej. Nigdy nie przypuszczała, że zostanie pisarką. Po studiach polonistycznych zajęła się gastronomią. Niepoprawna optymistka uzależniona od uczuć. Książka Zapach miłości została zainspirowana dłuższym okresem samotności w życiu autorki. Jak sama powtarza, w jej głowie nieustannie rodzą się pomysły na nowe historie.

Główną bohaterką jest dwudziestoośmioletnia Magda, która ma stałą pracę i jest na wysokim stanowisku. Każdy dzień w jej życiu wygląda tak samo dlatego czasami ma ochotę uciec od rzeczywistości. Jak się okazuje Magdalena czuje się po prostu.. samotna! A pustkę w jej sercu niewątpliwie mógłby zapełnić czuły kochający i wspierający mężczyzna, z którym mogła by być na prawdę szczęśliwa. Pewnego dnia Magda wpada na przystojnego Roberta. I właśnie wtedy jej życie wywraca się do góry nogami. Na każdym kolejnym kroku spotyka go - faceta swoich marzeń czyli Roberta. Zaczynają się spotkania, a po jakimś czasie razem spędzają już każdy dzień i wieczór. Jednak po kilku tygodniach Robert stwierdza, że ich romans był błędem i nie powinni się już spotkać. Czy Magdalena będzie walczyła o ukochanego? Kim okaże się tak na prawdę ten mężczyzna? Jak potoczą się dalsze losy bohaterki? 


"Czy przystojny nieznajomy może okazać się księciem z bajki?"

Narratorką jest Magda - kobieta nie wyróżniająca się z tłumu, zaradna, mądra, szukająca szczęścia i prawdziwej miłości. Dzięki pierwszoosobowej narracji możemy bliżej zapoznać się ze wszystkimi uczuciami oraz myślami jakie jej towarzyszą, a także śmiać się, płakać i cieszyć w każdej sytuacji. Lubię w książkach pozytywne i sympatyczne postacie, gdyż łatwo jest nam się z nimi utożsamić i zżyć co powoduje, że pod koniec książki ciężko jest nam się z nimi rozstać. Uważam, że Justyna Chrobak świetnie wykreowała bohaterów i właśnie to jest główną zaletą jej powieści.

Zapach miłości jest lekkim i przyjemnym czytałem dzięki spójnej fabule, która została skonstruowana w ciekawy sposób. Akcja toczy się jednotorowo i spokojnie, a samo zakończenie jest bardzo przewidywalne. Powieść Justyny Chrobak przedstawia współczesną historię miłosną dlatego myślę, że ta lektura będzie idealna na poprawę humoru i odrobinę relaksu.


W książce głównie podobało mi się to, że autorka nie zastosowała przesłodzonej historii i szczęśliwych happy endów. Mogło wydawać by się, że książka została napisana przez życie - momentami okrutne, a czasami wręcz przeciwnie. Kolejnym autem Zapachu miłości jest język i styl jakim Justyna Chrobak się posługuje - lekki, prosty, przyjemny, spójny i łatwy w odbiorze.

Pierwsze na co zwróciłam uwagę sięgając po ksiązkę była ciepła, kolorowa i pełna marzeń okładka. Zachwyciłam się nią już na wstępie, a był to dopiero początek. Kiedy zaczęłam czytać uśmiech cały czas malował się na mojej twarzy. Z zaciekawieniem śledziłam na kartkach papieru losy Magdy i Roberta, mimo że książka jest przewidywalna czytało mi się ją bardzo przyjemnie. Na naszym rynku jest bardzo dużo książek o podobnej tematyce, a Zapach miłości nie wyróżnia się niczym szczególnym bym mogła nazwać tę lekturę ambitną bądź oryginalną. Ot, taka historia dla rozluźnienia na wieczór czy dwa.

Opis książki:
Magda czasem ma ochotę rzucić wszystko w diabły. Niby nie powinna narzekać – pracuje na kierowniczym stanowisku, jest niezależna... ale w jej życiu czegoś brakuje. Czegoś czy raczej kogoś – Tego Jedynego, do którego mogłaby się przytulić po powrocie do domu, z kim mogłaby zjeść kolację i przy kim mogłaby budzić się i zasypiać.Niespodziewanie życie Magdy przewraca się do góry nogami. W drodze do pracy wpada na Roberta – mężczyznę z marzeń. I wszystko byłoby cudownie, gdyby ten po jakimś czasie nie stwierdził, że cudowny romans to błąd.
Czy Magda pokona przeciwności losu, odnajdzie sens życia i zdobędzie prawdziwą miłość, której zapach już unosi się w powietrzu

4/6

7/10

Książkę otrzymałam od wydawnictwa Replika, za co serdecznie dziękuję
 

8 komentarzy:

 1. nie zaczytuję się w takich romansidłach, ale może kiedyś... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Może przeczytam, jeszcze nie jestem pewna co do tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś pewnie pokochałabym taką książkę, ale ostatnio zaczytuję się raczej w kryminałach, czy antyutopiach, więc pewnie nie sięgnę ;) Ale jak kiedyś nabiorę ochoty, może przeczytam.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zainteresowałaś mnie tą książką.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda na lekką, odprężającą lekturę ;) Może kiedyś...
  Wesołych świąt!

  OdpowiedzUsuń
 6. Może w okresie wakacyjnym sięgnę po nią :)
  Wesołych i spokojnych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Na razie sobie odpuszczę, gdyż mam dużo książek do przeczytania, a ta nie jest jakaś wybitna :)

  OdpowiedzUsuń