czwartek, 26 stycznia 2012

[144] Dzieci potopu

Autor: Emily Diamand
Tytuł: Dzieci potopu
Wydawnictwo: Wilga
Ilość stron: 488
Czas czytania: 3 dni

Moja opinia: Kilka tygodniu temu miałam przyjemność zapoznania się z twórczością Emily Diamand, która jest autorką wspaniałej serii. Gdy czytałam ''Okup drapieżców'' byłam zachwycona stylem jakim posługuje się autorka. Umiejętnie przedstawia historię zalanego Londynu, który jest niewątpliwie ciekawym i intrygującym tematem. Miałam pewne obawy wobec drugiego tomu. Bałam się, że autorka nie utrzyma tak wysokiego poziomu i przygoda Lily może nie być już tak wciągająca. Bardzo się myliłam ponieważ druga część jest tak samo interesująca jak jej poprzedniczka.

Kolejny raz przenosimy się do zatopionej Anglii roku 2216. Wszystko wygląda inaczej- Londyn stał się miastem biedaków. Nastoletnia Lily Melkun w pierwszym tomie jej przygód musiała uratować córkę premiera z rąk oprawców i zapewnić wolność sobie oraz przyjaciołom. Ponownie musi wykazać się sprytem i inteligencją ponieważ jeden z nielicznym komputerów, które przetrwały- PSAI potrzebuje natychmiastowej pomocy. Nie wiadomo również w jaki sposób potoczą się losy Lexy, którą ojciec wciąż szuka i nie może zrozumieć dlaczego jego córka uciekła z biedną rybaczką. Tymczasem Zeph stał się nowym szefem swojej rodziny, Angel Isling. Jednak boi się ultimatum, które mu postanowiono. Musi bowiem dostarczyć radzie komputer co wiąże się ze zdradę przyjaciółki- Lily. Jeśli nie wywiąże się z tego cała jego rodzina zginie- każdy człowiek Angel Isling.

Emily Diamand kolejny raz przeniosła mnie w przyszłość. Mogłam przeżywać przygody razem ze sprytną Lily oraz jej przyjaciółmi. Autorka umiejętnie przedstawia wszystkie wydarzenia dzięki czemu książka jest bardzo ciekawa. Bohaterowie są świetnie wykreowani o intrygujących charakterach. Czternastoletnia Lily jest bardzo sympatyczną postacią więc nie sposób jej nie lubić.

Muszę przyznać, że Emily miała bardzo oryginalny pomysł na swoje książki i w pełni je wykorzystała. Po przeczytaniu obu części mogę wywnioskować, iż autorka ma bardzo bujną wyobraźnie co jest oczywiście pozytywną zaletą. Świetnie posługuje się piórem co widać już po przeczytaniu kilku stron. Powieść niesamowicie wciąga i dzięki niej możemy choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości.

Często zastanawiam się jak świat będzie wyglądał za kilka set lat. Przeważnie moje wyobrażenia idą w kierunku, że technologia będzie bardzo rozwinięta. Jednak Emily Diamond swoje wyobrażenia przedstawiła w formie książki gdzie przetrwało zaledwie kilka komputerów. Anglia jest według mnie pięknym państwem i nie wyobrażam sobie żeby kiedyś zostało zalane,a mieszkający tam ludzie byli biedakami. Spędziłam tam ponad miesiąc na wakacjach i ta wizja, którą przedstawiła autorka nie mieści mi się w głowie co jest bardzo intrygujące.

Oprawa graficzna książki jest rewelacyjna. Śliczna okładka, która dokładnie oddaje klimat książce oraz duża czcionka dzięki czemu książkę czyta się o wiele szybciej. ''Dzieci potopu'' polecam głównie osobą, które już zapoznały się z wcześniejsza przygodą Lily Melkun. Książka na prawdę warta uwagi..polecam! :)

Opis książki: Wszystko jest inne. Londyn to miasto biedaków. Mocarstwem jest Większa Szkocja. Na morzu prym wiodą drapieżcy. Ludzie żyją bez technologii i komputerów.
Czy Lilly po raz kolejny udowodni, że jest mądrzejsza i sprytniejsza od innych i czy uratuje swojego przyjaciela - komputer?
Czy Lexy, córce premiera, uda się oststecznie uwolnić od podłego ojca i zostać z Lilly?
Czy Zeph poradzi sobie jako szef rodziny drapieżców?

5/6

9/10

Książkę otrzymałam od wydawnictwa Wilga, za co serdecznie dziękuję. 23 komentarze:

 1. Zachęciłaś mnie, więc chętnie się zapoznam z tą serią :D

  Pozdrawiam ciepło i zapraszam do mnie:

  papierowyazyl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Najpierw muszę się zapoznać z pierwszą częścią, a potem z górki:)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Z chęcią zapoznam się z tą książką, ale najpierw przeczytam pierwszą część;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawiłaś mnie :) Myślę, że sięgnę po serie, ale najpierw i tak czeka mnie wiele książek do nadrobienia :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi bardzo ciekawie. Jak tylko przeczytam zaplanowane w pierwszej kolejności książki, poszukam recenzowanej przez Ciebie lektury :))

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawe. Ale na razie muszę się trzymać kolejności na swojej liście :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Raczej nie przeczytam. Nieszczególnie pociągają mnie książki, których akcja dzieje się w przyszlości.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwsza część bardzo mi się spodobała, druga czeka na przeczytanie :) Już nie mogę się doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 9. pierwszy tom bardzo mi się spodobał i mam nadzieję, ze nadarzy się też okazja do poznania dalszych losów bohaterów.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zaciekawiła mnie ta seria, więc być może sięgnę. Najpierw tylko muszę znaleźć pierwszy tom

  OdpowiedzUsuń
 11. Magiczna okładka! :) Książka też zapowiada się magicznie. Ostatnio kupiła ją moja kuzynka - ciekawa jestem, czy jej też się spodoba ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Też jeszcze nie zaczęłam tej serii. Zobaczę co z nią zrobię.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie czytałam tej serii. Chyba nie dla mnie.
  Ale okładka niesamowita.

  OdpowiedzUsuń
 14. Nie znam i raczej nie dla mnie, jednak tak jak Scarlett powiem - okładka śliczna.

  OdpowiedzUsuń
 15. Czytałam pierwszą częśc i bardzo mi się podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Aż tak dobra? To idę kupować pierwszą część.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ha! Mam dwie części, i aktualnie uśmiechają się do mnie z półki i grzecznie czekają aż skończę Ever. Kocham Wielką Brytanią i taką tematykę. I piękna okładka, zatopione London Eye, młah.
  Sowa

  {http://biblioteczkasowy.blogspot.com/}

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie miałam jeszcze okazji zapoznać się z twórczością tej autorki. Musze nadrobić zaległości, ale najwcześniej chyba w wakacje ;/

  OdpowiedzUsuń
 19. Ciekawe, może w przyszłości sięgnę po pierwszą część :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 20. Skoro tak polecasz to z chęcią przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 21. Tej autorki nie znam, ale chętnie bym to zmieniła. Zapowiada się na ciekawą lekturę. :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Nie znam twórczości tej pisarki.Zaufam tobie i sięgnę po pierwszą część.:)

  OdpowiedzUsuń