poniedziałek, 16 stycznia 2012

[136] W pół drogi do grobu

Autor: Jeaniene Frost
Tytuł: W pół drogi do grobu
Wydawnictwo: Mag
Ilość stron: 440
Czas czytania: 3 dni

Moja opinia: Przeczytawszy kilka pozytywnych recenzji na temat pierwszej części nowego cyklu pt. ''W pół drogi do grobu'' wiedziałam, że książka przypadnie mi do gustu. Dzięki uprzejmości wydawnictwa miałam okazję przeczytać tę powieść i sama przekonać się jaka jest świetna. Jak sam tytuł podpowida mamy do czynienia z urban fantasy co jest dosyć popularne na naszym rynku. Czym może wyróżniać się powieść Jeaniene Frost? Czy ja również mogę powiedzieć, że książka jest fenomenalna?

Główną bohaterką książki jest pół wampirzyca. Jej matka została zgwałcona przez prawdziwego wampira z czego wynikiem była Catherine Crawfield. Jest już dorosła, a jej ciało domaga się zemsty dlatego dziewczyna zabija wszystkie wampiry jakie spotka na swojej drodze. Pewnego wieczoru Cat spotyka wampira- Bonesa, który również poluje na swoją rasę. Z racji, iż mają wspólny cel zaczynają współpracować w parze. Czy Cat dobrze postąpiła zaczynając współpracować z wampirem? Czy miłość człowieka i wampira jest możliwa? A może to ludzie są niebezpieczni?

„- Myślisz, że jestem ładna? - usłyszałam swój głos. Przez jego twarz przemknęło coś czego nie potrafiłam nazwać.
- Nie. Nie myślę, że jesteś ładna. Jesteś najpiękniejszą dziewczyną jaką kiedykolwiek spotkałem.”

''W pół drogi do grobu'' jest pierwszą częścią cyklu o wampirach. Wszyscy wiedzą, że o tych istotach książek jest co nie miara,a trafić na ciekawą i oryginalną jest bardzo trudno. Ale muszę przyznać, że ta powieść była dla mnie pozytywnym zaskoczeniem pod każdym względem tego słowa. Co więc takiego skrywa w sobie powieść Pani Frost

Na pewno ogromnym plusem jest fabuła. Wartka akcja wciąga nas już od pierwszej strony. Wciąż coś się dzieje, a my jesteśmy pochłonięci w lekturze. Drugą rzeczą na, którą warto jest zwrócić uwagę to bohaterowie. Wszystkie postacie są świetnie wykreowane i mają wyraziste charaktery. Główną bohaterkę od razu polubiłam za to, że jest nieugięta i mimo wszystko dąży do swojego celu. Dodatkowo jej cięty i dowcipny język niewątpliwie dodają uroku lekturze.

Jeśli ktoś czytał poprzednie moje recenzje wie, że jestem fanką narracji pierwszoosobowej. I w powieści Jeaniene Frost taką narrację dostałam oczywiście prowadzoną przez główną bohaterkę. Myślę, że takowa narracja jest lepsza, gdyż możemy bliżej poznać głównego bohatera oraz jego uczucia a na dodatek widzimy świat, który on widzi swoimi oczami.

''- Jesteś aresztowana – oznajmił piskliwym głosem roztrzęsiony gliniarz. Odór jego strachu niemal obezwładniał.
- Dzięki Bogu – odpowiedziałam. Właściwie było to lepsze zakończenie, niż się spodziewałam.
''

Wydanie książki jest rewelacyjne. Bardzo ładna okładka oddaje klimat fabule, a duża czcionka ułatwia czytania. Książka ''W pół drogi do grobu'' wprowadza powiew świeżości w tematykę wampirów. Jest świetną lekturą, którą czyta się jednym tchem. Lepiej nie czytać w miejscach publicznych, gdyż nagłe wybuchy śmiechu przy lekturze są nieuniknione. Polecam!


Opis książki: Dokonując zemsty, półwampirzyca Catherine Crawfield poluje na nieumarłych i ich zabija. Ma nadzieję, że odnajdzie wśród wampirów swojego ojca, odpowiedzialnego za zniszczenie życia jej matce. Schwytana przez Bonesa, łowcę nagród polującego na wampiry, zostaje zmuszona do współpracy. W zamian za znalezienie ojca Cat zgadza się trenować z seksownym nocnym łowcą, aż dorówna mu umiejętnościami walki.
Jest zdziwiona, że nie kończy jako jego przekąska. Czyżby rzeczywiście istniały dobre wampiry? Wkrótce Bones przekona ją, że bycie mieszańcem nie jest wcale takie złe. Zanim jednak Cat zdąży się nacieszyć nowo zdobytym statusem pogromczyni demonów, oboje będą ścigani przez grupę zabójców. Cat musi opowiedzieć się po jednej ze stron…
A Bones okaże się dla niej równie kuszący jak żywy mężczyzna.

6/6
9/10

Książkę otrzymałam od wydawnictwa MAG, za co serdecznie dziękuję. 


3 komentarze:

 1. Świetna recenzja. Muszę w najbliższym czasie zakupić tę książkę, bo lubię tego typu powieści.

  http://ksiazkinallii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. I mnie zachęciłaś:) Książkę planuję od dawna, a skoro kolejna pozytywna recenzja i jeszcze taka wysoka ocena, to muszę szybko ją dostać:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest to jedna z pięciu moich ulubionych serii! nie ma osoby której bym jej nie poleciła, a mój egzemplarz wygląda strasznie bo pożyczałam mnóstwu osobom :)

  OdpowiedzUsuń