wtorek, 26 lipca 2011

[87] Złodziej dusz

Autor: Martin Booth
Tytuł: Syn Alchemika: Złodziej dusz
Wydawnictwo: Jaguar
Ilość stron: 234
Czas czytania: 2 dni

Moja opinia: Książkę wygrałam na aukcji internetowej za bardzo atrakcyjną cenę. Gdy przesyłka do mnie dotarła mój entuzjazm co do książki zmalał. Jakoś nie byłam pozytywnie nastawiona do tej powieści. Jednak zabrałam ją ze sobą w podróż, gdzie 12 godzin spędziłam w pociągu.

Gdy zaczęłam czytać książkę wydawało mi się ,że będzie ona nudna i banalna. Jednak już po kilku stronach wiedziałam ,że grubo się pomyliłam. Okazało się bowiem ,że książka jest ciekawą lekturą, dość magiczną ,czytelnika wprowadza w swój fantastyczny świat. Przez całą książkę autor utrzymuje napięty klimat. Świetni i dobrze dobrani bohaterowie wspaniale komponują się z ciekawą fabułą.

Największą rolę w książce odgrywają 12-letni bliźniacy Tim i Fila jak i ich nowy przyjaciel Sebastian. Sebastian- jest synem alchemika, dzięki swojemu ojcu żyje już prawie 600 lat. Mieszka w ''grocie'' ,która połączona jest z domem bliźniaków dzięki czemu o każdej porze dnia i nocy mogą na siebie liczyć. Sebastian posiada dość dużą moc. Bliźniacy natomiast są zwykła parą dzieciaków. Jednak jak się okazuje ich nauczyciel chemii to bardzo zła osoba. Jego celem jest wdrapanie się do ludzkich dusz i wykradanie ich. Jego pomocnikiem jest jeden z uczniów, który w rzeczywistości jest ''zwierzęciem'' mieszającym w borsuczej norze. Jednak by plan nauczyciela się powiódł musi on mieć wielką księgę. I o to rozpoczyna się walka dobra ze złem. Jak potoczą się losy bohaterów? I co osiągną bliźniacy wraz ze Sebastianem? Koniecznie przeczytajcie książkę. :)

Okładka książki jest bardzo ciekawa i taka tajemnicza, jak cała książka. Na okładce widać wielką księgę zaklęć Gerberta d'Aurillaca oraz 4 klucze ,które również odgrywają ważną rolę. Napis syn alchemika- Od razu można domyśleć się ,że chodzi o Sebastiana. Te oczy i złoty napis dodają całej okładce uroku. Pod spodem jest napisane ''Fantastyczna książka! Bardzo ją lubię''- Eoin Colfer Jest to bowiem pewna zachęta dla czytelnika by zagłębił się w tej powieści i kupił ją bądź też wypożyczył. Prosty i dość ciekawy opis dopełnia całość.

Książkę polecam głównie młodzieży. Bohaterowie mają zaledwie 12 lat ,lecz w książce wykazują się pomysłowością i odwagą. Osoby które lubią pewną akcję ,przygodę i tego typu rzeczy powinny przeczytać tę książkę. W książce występują też opisy chemiczne i trochę historyczne. Lecz pod tym punktem czytelnik nie powinien się zrażać. Książkę zakupiłam i będzie ona leżała na mojej półce. Myślę ,że za jakiś czas powrócę do niej. Jeszcze raz gorąco polecam! :)


Opis książki: Dwunastoletnie bliźnięta, Tim i Fila, wprowadzają się z rodzicami do zabytkowej posiadłości pod Londynem. Ponure domostwo ujawnia stopniowo swe tajemnice. Dzieci poznają Sebastiana - syna średniowiecznego alchemika - który dzięki miksturom sporządzonym przez ojca żyje już bez mała 600 lat. Podczas wspólnych wakacji pomagają mu rozprawić się z zaciekłym wrogiem sprzed wieków. Ale zło nie poddaje się. Tym razem szlachetny młody alchemik i siły ciemności zmierzą się w walce o miliony ludzkich dusz. Jednak żadna ze stron niczego nie osiągnie bez księgi zaklęć Gerberta d'Aurillaca...

5/6

18 komentarzy:

 1. Chyba nie sięgne po tą pozycję, choć recenzja zachęcająca

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmmm... Zachęciłaś mnie co do tej książki. Chyba po nią sięgnę ( jeśli ją znajdę )

  OdpowiedzUsuń
 3. Mimo wszystko, raczej jej nie przeczytam. ;d

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawiłaś mnie, więc jeśli na nią trafię, to z chęcią przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam o niej, a może by mi się spodobała. Będę szukała

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też z ciekawością przeczytałam recenzję. Jeśli znajdę w bibliotece z chęcią się z nią zapoznam,

  OdpowiedzUsuń
 7. Skojarzyła mi się z książkami Carlosa Ruiz Zafóna, nie wiem czemu:) Chętnie przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Brzmi ciekawie, chociaż może niezbyt oryginalnie. Chyba się skuszę ;P

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie słyszałam jeszcze o tej książce, ale chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Zaczęłam czytać, ale oddałam. Pewnie pożyczę jeszcze raz i w całości przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Książka wydaje się ciekawa i z pewnością sięgnę po nią, jak będę miała okazję.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękny szablon:*
  PS. Zapraszam na nn.

  OdpowiedzUsuń
 13. ŁĄdny szablon, a książka niestety nie dla mnie...

  OdpowiedzUsuń
 14. O książce słyszałam i niewykluczone, że kiedy będę miała trochę wolnego czasu, chwycę za nią ;) PS. Śliczny szablon ;) II obrazek nagłówkowy ^^

  OdpowiedzUsuń
 15. Jakoś nigdy nie wierzyłam autorom innych znanych książek, gdy polecają inną powieść. Denerwuje mnie to, bo to taki łatwy chwyt reklamowy, na który nie lubię się nabierać. Z chęcią sięgnęłam po książkę "Tajemnica Rajskiego Wzgórza", ponieważ było tam napisane, że to ulubiona książka autorki Harrego Pottera, a powieść okazała się kompletną klapą...

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie lubię gdy na okładce jest reklama - polecenie znanego pisarza, to zniechęca, ale okładka rzeczywiście tajemnicza i ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Czytałam tą ksiazkę i jestem w niej ZAKOCHANA w obu częściach :) Pozdrawiam i zapraszam do siebie :*

  OdpowiedzUsuń