piątek, 8 lipca 2011

[83] W ślepym zaułku wolności

Autor: Jana Frey
Tytuł: W ślepym zaułku wolności
Wydawnictwo: Ossolineum 
Ilość stron: 156
Czas czytania: 1 dzień

Moja opinia: Kolejna fantastyczna książka znanej autorki. Jej książki są piękne ,smutne i wzruszające. Dają człowiekowi do myślenia. Zazwyczaj są one oparte na faktach. Pokazują jakie życie może być dla nie których osób okrutne. Czytając tę książkę bardzo łatwo jest uronić łzy.

Gdy zaczęłam czytać książkę byłam bardzo pozytywnie nastawiona. Gdy przeczytałam ostatnią stronę ,byłam bardzo smutna ,że ta historia jest taka krótka. Niby krótka ,ale jaka okrutna. Czytamy o czyimś cierpieniu i bólu. Było mi bardzo przykro ,że takie życie zgotował los głównej bohaterce. Dlatego nie polecam osobą ,które są smutne, bo prawdopodobnie popadniecie w jeszcze większego dołka ,którym jest smutek. Polecam zatem tę książkę osobą ,które nie boją się książek o tematyce jakiej jest prawdziwe życie. Są odporne na tego typu historie i nie będą litrami wylewały łez na strony tej książki. Książkę polecam z całego serca ,bo myślę ,że chyba każdy powinien przeczytać tę powieść i przekonać się jakie jest życie. Większość na prawdę nie docenia tego co ma i tego co jest w życiu najważniejsze. A może czas o tym poważnie pomyśleć?

Chciała bym w tej recenzji wspomnieć również o znakomitym wydawnictwie jakim jest Ossolineum. Przeczytałam już dość książek by osobiście przekonać się ,że wydawnictwo jest na prawdę godne uwagi. Jeśli tylko zobaczycie w bibliotece bądź też w księgarni książki z tego wydawnictwa nie zrażajcie się tylko wypożyczajcie/kupujcie. :))

Główną bohaterką jest Sofia. W jej domu nigdy nie było rodzinnego ciepła i uczucia. Zawsze była odtrącana i karana ,za złe zachowanie bądź też inne sprawy. Dziewczynka ,źle się czuła próbowała uciec z ''domu'' ale zawsze do niego powracała. Ojczym cały czas ją bił ,a matka odtrącała. Była bardzo samotna, na dodatek ojczym zakazał kolegować się z jej przyjaciółką a zarazem sąsiadką Anią. Po jakimś czasie Ania wyprowadza się do Monachium. Sofia zostaje całkiem sama. Postanawia uciec z domu na dobre. Widzi jakie życie jest na ulicy. Lecz ona sobie z tym radzi. Ale czy długo można tak żyć? I jak skończy się historia Sofii? Koniecznie przeczytajcie książkę

Mogła bym wam opowiedzieć całą książkę ,lecz po prostu nie chcę.Nie wspomniałam tutaj o bardzo wielu wątkach lecz jeśli bym je zdradziła czytanie książki nie miało by większego sensu. Gdyż znalibyście prawie całą jej treść. Dlatego jeszcze raz zachęcam wszystkich po sięgnięcie tej książki. Na pewno nie będziecie żałować.!


Opis książki: Główną bohaterką, a zarazem narratorką opowieści jest nastoletnia Sofia. Jako czternastolatka uciekła z pozbawionego rodzinnego ciepła domu i przez dwa lata żyła na ulicy. Jej dzień powszedni to ciągła walka z głodem, zimnem, samotnością i rozpaczą....

6/6

17 komentarzy:

 1. Z tym wydawnictem wogóle sie spotkałam, ale kto wie może kiedyś przeczytam książki z tego wydawnictwa. A recenzja dłuuugaśna;) Książkę może przeczytam. Pozdr.;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja również żadnej z tego wydawnictwa nie czytałam ale mam wielką ochotę. Nad książka się zastanowię. Jak będzie w bibliotece to biorę :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam zamiar sięgnąć po którąś książkę z tego wydawnictwa,ponieważ zawsze są one o problemach z którymi zmaga się wiele osób.Czytałam "w sidłach anoreksji":)
  ksiazkomaniaa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tematyka raczej nie dla mnie...

  OdpowiedzUsuń
 5. Tematyka poruszająca i życiowa - zastanowię się nad lekturą :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Może przeczyta, choć na taką tematykę muszę mieć wenę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Lubię książki Jany Frey i wydawnictwa Ossolineum - jak sama zauważyłaś mają w sobie "to coś". Chętnie przeczytam:)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tematyka książki raczej nie dla mnie. ;c

  OdpowiedzUsuń
 9. Przeczytałam wiele książek tego wydawnictwa i popieram to, że jest ono świetne. Wiem, że ta książka jest w bibliotece tylko nie wiem czemu jeszcze jej nie wypożyczyłam.

  OdpowiedzUsuń
 10. O serii tego wydawnictwa słyszałam, niemniej jednak nie miałam jeszcze możliwości przeczytania. Wolę nie zagłębiać się w ponure powieści podczas wakacji, choć kiedy napadnie mnie ochota pobiegnę do biblioteki ;).

  Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja również choć słyszałam o tym wydawnictwie, to nie miałam okazji, by zapoznać się z jego książkami. Jednak po twojej recenzji bardzo chętnie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Wstyd, nadal nie nadrobiłam zaległości i nie czytałam żadnej ksiażki z tej serii

  OdpowiedzUsuń
 13. Książki z tej serii są bardzo ciekawe,ale trzeba lubić taką tematykę.Przeczytałam kilka z nich.

  OdpowiedzUsuń
 14. Bardzo lubię książki z tego wydawnictwa, więc z chęcią przeczytam i tą :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Przyznam się, że nie miałam jeszcze styczności z tym wydawnictwem ;P Co do książki, to po twojej recenzji nadal odczuwam mieszane uczucia, tak jak tylko spojrzałam na okładkę ;P Chyba nie dla mnie ;p Jestem prawdziwym wrażliwcem, więc... ;D

  OdpowiedzUsuń
 16. Czytałam... Smutna, ale prawdziwa...

  OdpowiedzUsuń
 17. CZytałam... bardzo poruszająca.

  OdpowiedzUsuń