sobota, 26 marca 2011

[46] Felix i ja

Autor: Cassim Shaine
Tytuł: Felix i ja
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Ilość stron: 128
Czas czytania: 30 minut

Moja opinia: Ta książka jest chyba najlepszą z całej tej serii. Choć żadna do końca nie jest rewelacyjna to myślę ,że ta ma coś innego w sobie. Jest w pewien sposób napisana o życiu podobnym do naszego. A nie jak w kilku częściach nie wiadomo jakie rzeczy się dzieją. Książka jest lekka i przyjemna. Szybko się ją czyta ,ponieważ jest bardzo króciutka. Proszę nie sugerować się napisanym wiekiem na okładce. Myślę ,że w żadnej książce nie powinien być wyznaczany wiek czytelnika. Każdy sięgnie po nią we właściwym czasie.

Książka opowiada nam o dziewczynie która jest wychowywana przez swojego wujka. Jej rodzice zginęli gdy bohaterka miała zaledwie 2 latka. Przeprowadza się ona wraz z wujem do Paryża. Gdzie zaczyna nowe życie. Nowe otoczenie. nowa szkoła i nowi znajomi. Poznaje świetnego chłopaka w którym się zakochuje. Ma świetną przyjaciółkę. Jej przyjaciel spotyka się z Vanessą ale to nie jest miłość. Główna bohaterka niespostrzegane to dopiero pod koniec książki gdzie wyarzy się Happy End. Chłopakiem Cecile zostanie Felix, będzie miała świetną przyjaciółka Issabele a jej wujek ożeni się ze świetną Agathe. 


Opis książki: Nic nie jest proste w krainie niespokojnych serc. Cecile Dupré, niepoprawna marzycielka, wie coś o tym! Wyjazd z Bordeaux, małego, bezpiecznego świata, i przeniesienie się do Paryża wydaje jej się próbą ponad siły. Znajduje jednak przyjaciółkę i… spotyka Felixa Delaunaya. Tego, w którym są zakochane wszystkie dziewczyny. Czy nieśmiała Cecile i przystojny, ale niewrażliwy Felix przeżyją wspólną przygodę? 

 4/6

13 komentarzy:

 1. Czytałam. Takie sobie. :d

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie przeczytam...tak jak w większości notkach mówiłam... pomimo dobrej oceny... ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam dwie książki z tej serii, zniechęciły mnie one do sięgnięcia po inne do niej należące, dlatego nie przeczytam...

  OdpowiedzUsuń
 4. nie czytałam jeszcze żadnej książki z tej serii, więc może trzeba nadrobić. Po twojej recenzji, zacznę chyba właśnie od Felix i ja

  OdpowiedzUsuń
 5. A książka chyba nie dla mnie, niestety...

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie, chyba mnie to nie zainteresuje

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgadzam się co do umieszczania kategorii wiekowej na książkach, ale po tą chyba nie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Um, proszę, mogłabyś pisać poprawniej? W dwóch zdaniach musiałam się zatrzymać, by rozszyfrować ich sens. Chodzi mi o literówki, nie interpunkcję czy coś. Tylko błędy. Przykład? "Główna bohaterka niespostrzegane to dopiero pod koniec książki gdzie wyarzy się Happy End." - ale że o co biega? No, właśnie, proszę, pisz w Wordzie, okey?

  Co do książki - nie wydaje mi się interesująca. Kolejna bajka dla dzieci. Wolę coś ambitniejszego, jednak niekoniecznie książki, które dostały Nobla, bo bez przesadyzmu. Jeśli chodzi o wiek, to, według mnie, wystarczyłoby tylko od ilu lat. Wiadomo, że dziesięciolatek nie sięgnie po horror. Jakieś ograniczenia być muszą. A i zwykła książka, która po opisie wydaje się normalna, w treści zawiera sceny dla starszych, więc jednak warto, by ktoś nas poinformował o tym ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wydaje się fajna. Chętnir przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. nie dla mnie, za dużo wątku miłosnego.

  OdpowiedzUsuń
 11. Czytałam i jakoś zbyt nie mogłam się w niej połapać ...
  u mnie nn ;>
  [ pamietnik-czytania.blog.onet.pl ]

  OdpowiedzUsuń
 12. Również uważam,że to najlepsza książka z całej serii.

  OdpowiedzUsuń